Gimnazjum nr 1 im. St. Jachowicza w Tarnobrzegu

List do chorego kolegi

Tarnobrzeg, 02.02.2012r.

Drogi Kolego,

piszę do Ciebie list, bo wiem, że jesteś chory. Chciałabym jakoś wesprzeć Cię w tych trudnych chwilach i dodać Ci odrobinę otuchy.

Na początek może opowiem coś o sobie. Mam na imię Klaudia, skończyłam 13 lat i uczęszczam do Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu. Dobrze się uczę, lubię czytać książki, jeździć na rowerze i słuchać muzyki. Mam przyjaciół, jednak czasami czuję się samotna. Mimo wszystko jednak uważam się za osobę pogodną, a nawet odrobinę szaloną.  Jestem dosyć wrażliwa, niekiedy zdarza mi się płakać, nie wstydzę się wyrażać uczuć. Moim marzeniem jest w przyszłości wyjechać w daleką podróż, gdzieś poza Europę. Myślę, że kiedyś moje marzenie się spełni. To tyle o mnie. Teraz chciałabym Ci coś przekazać.

Mogę się tylko domyślać, jak się teraz czujesz. Nie wiem, czy jesteś pogodzony ze swoją chorobą, czy buntujesz się przeciwko niej. Bez względu na to pamiętaj, że to, co Cię spotkało, nie jest niczyją winą. Już tak jest, iż nasze losy różnie się układają. Raz nam się wiedzie, a innym razem przeżywamy niepowodzenia. Jednak nigdy nie powinniśmy się załamywać i poddawać, bo każdy zasługuje na szczęście i każdy może je zdobyć. Jeśli nie na tym świecie, to potem, w Niebie. Wiem, wiem, teraz sobie myślisz, co ja o tym mogę wiedzieć, przecież nie jestem na Twoim miejscu. Masz rację, dlatego staram się Ciebie zrozumieć.

Zapewne masz przed oczyma inne dzieci, które są zdrowe, mogą się bawić i chodzić do szkoły. Gdy ja jestem chora, czasami wydaje mi się, że coś mnie w życiu omija. To takie dziwne uczucie, ale chyba prawdziwe. Dlatego tak sobie myślę, że może w tym wszystkim warto się zwrócić do Boga i modlić się do Niego. Możesz poprosić Go o siłę do walki z chorobą. Uwierz w swoje możliwości.  Wtedy będziesz miał nadzieję, że wyzdrowiejesz, bo nadzieja jest przecież bardzo ważna. Gdybyśmy jej nie mieli, to wszystko na tym świecie by się zmieniło. Ludzie załamywaliby się od razu, nie wierzyliby w swoje możliwości. Warto więcrozmawiać z Bogiem, On Cię zawsze wysłucha.

Na pewno kiedyś zastanawiałeś się, dlaczego to Ty jesteś chory. Nie umiem odpowiedzieć Ci na to pytanie. Nikt nie umie przewidzieć, co w danej chwili się zdarzy, dlatego trzeba przeżywać każdy dzień pełnią życia. Nie wolno cofać się w przeszłość, a trzeba cieszyć się tym, co się ma. Przede wszystkim nie bać się, bo strach tłamsi człowieka jak może. Pomyśl tak, niejedno przeżyłeś i co ma być, to będzie. Ja też tak sobie czasami powtarzam. Według mnie życie to taki dar od Boga, więc powinniśmy radować się każdąjego chwilą i nie marnować go na pretensje, złość i wyrzuty. Pamiętaj o tym.

Bardzo cieszę się, że mogłam do Ciebie napisać. Przez chwilę miałam możliwość poczuć to, co Ty. Rozmowa z Tobą dużo mi uświadomiła, a myślę też, że skłoni mnie do głębszych przemyśleń. Na koniec chciałabym życzyć Ci szybkiego powrotu do zdrowia oraz optymizmu. Wszystkiego dobrego! Serdecznie pozdrawiam

Klaudia Dul, klasa I e

Joomla themes created by Lonex.

Jak często się uczysz ?

Kącik UNICEF